تاريخ : یکشنبه ۳۰ بهمن۱۳۹۰ | 20:31 | نویسنده : کیهان
فروش اوراق مشارکت طرح‌های برق آبی با تضمین دولت آغاز شد

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران گفت: بیش از ۱۴ هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت طرح‌های آبی و برق آبی وزارت نیرو با سود علی‌الحساب سالانه ۲۰ درصد از اول اسفند در شعب منتخب بانک های ملی و سپه عرضه می‌شود.

به گزارش فارس،محمدرضا رضا‌زاده اظهار داشت: دور جدید عرضه اوراق مشارکت طرح‌های آبی و برق ابی وزارت نیرو در شعب منتخب بانک‌های ملی و سپه در سراسر کشور با سود علی‌الحساب سالانه ۲۰ درصد و معاف از مالیات عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: این اوراق به صورت بی‌نام، قابل انتقال به غیر بوده و باز پرداخت اصل وجه و سودهای متعلقه آن نیز توسط دولت  تضمین شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آبی و نیروی ایران خاطر نشان کرد: سود علی‌الحساب این اوراق به صورت روز شمار و در مقاطع سه ماهه قابل دریافت بوده و پس از پایان عرضه، قابلیت معامله در بانک عامل را دارد.

وی گفت: باز خرید قبل از سررسید این اوراق برای سال اول مشارکت ۱۸ درصد و بیشتر از یکسال تا قبل از پایان دوره مشارکت با سود 19.5 درصدی خواهد بود.

رضازاده همچنین در خصوص اوراق مشارکت‌های شرکت آب و نیرو که پیش از این به فروش رسیده، اظهار داشت: کلیه اوراق مشارکت منتشره توسط شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران که هنوز سررسیده نشده نیز مشمول شرایط جدید و سود علی‌الحساب ۲۰ دصدی می‌شود.

وی در ادامه گفت: حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال این اوراق متعلق به طرح‌های آبی است که در بانک ملی ایران فروخته می‌شود و حدود ۴ هزار میلیارد ریال نیز متعلق به طرح‌های برق آبی است که در بانک سپه عرضه می‌شود.

مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران تاکید کرد: عرضه اوراق مشارکت طرح‌های آبی و برق آبی ایران از اول اسفند به مدت ۶ روز کاری ادامه خواهد داشت.  • اخبار مهم
  • باریک